Wrastający zarost to problem, jaki dotyka wielu mężczyzn. Nie da się ukryć, że problem ten jest niezwykle uciążliwy, sprawia wypryski i podrażnienia, natomiast golenie bez zacięcia się jest wprost niemożliwe. Dodatkowo wrastający zarost powoduje również nieestetyczny design. Jeśli masz kłopot z wrastającym zarostem, bezsprzecznie winieneś zadbać o parę rzeczy. Po pierwsze należy systematycznie robić peeling, jaki efektywnie usunie martwy naskórek, a co więcej pomaga wrośniętym włoskom wydostać się na nawierzchnię.

zadbana broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Peeling warto robić regularnie, najczęściej przed przystąpieniem do golenia. Nawet jeżeli nie mamy czasu na peeling, zawsze przed goleniem winniśmy poprawnie zwilżyć twarz. Efektywny okaże się plus masaż skóry twarzy, jaki także odpowiednio przygotuje skórę do golenia. Żeby nie posiadać problemu z wrastającym zarostem, należy również mieć stosowną, ostrą maszynkę do golenia. Skorzystajmy również z dobrych kosmetyków, kremów do golenia czy też pianek łagodzących. Po goleniu zawsze musimy nawilżyć skórę i użyć balsamu albo płynu po goleniu. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami systematycznego golenia, zamiast tego wolimy nosić brodę, również (odsyłam do tego serwisu) powinniśmy odpowiednio o nią zadbać. Warto zaopatrzyć się w różnorodne akcesoria do pielęgnacji brody , które bez kłopotu odkryjemy w licznych sklepach. Naturalnie każdy mężczyzna ma obowiązek zainwestować w olejki czy też balsamy do brody, oraz także szampony i odżywki np: na wrastający zarost: kosmetyki na wrastający zarost.

Jeżeli czytany artykuł całkowicie Cię pochłonął, to kliknij na inny pomocny artykuł, który też zawiera pokrewne dane na omawiany temat.

Pielęgnacja brody za pośrednictwem właściwych towarów, na pewno

zestaw do golenia

Autor: Gabriel Molina
Źródło: http://www.flickr.com

dostarczy wspaniałe korzyści, które zauważymy w rychłym czasie. Broda stanie się delikatna i znacznie bardziej podatna na modelowanie, korzyści odniesie także nasza skóra. W ofercie sklepów z akcesoriami do pielęgnacji brody, z pewnością odnajdziemy też nozyczki do brody (nozyczki do brody), szczotki albo grzebienie, jakie również przydadzą się w toku dziennej pielęgnacji.

admin
admin@artefakt.pl