Szukając oszczędności firmy coraz częściej decydują się na wynajem PRacowników, a nie ich zatrudnianie na etacie. W niejednym przypadku będzie to po prostu wynikać ze specyfiki branży, w jakiej dana firma działa.

spotkanie

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli praca (zobacz podanie o przyjęcie na praktyki) jest odbywać się sezonowo, w pewnych okresach jest jej więcej, a niekiedy wcale, to utrzymywanie na etacie potrzebnej w sezonie załogi byłoby bardzo nieopłacalne. Tego typu sytuacja będzie na przykład miała miejsce w budownictwie, ale też handlu, ponieważ przedświąteczne okresy wiążą się ze znacznie większym zapotrzebowaniem na pracowników.link tutaj obieg faktur w firmie obieg faktur w firmieDlatego też w tego typu przypadkach znacznie lepiej będzie wynająć takich ludzi na okres sezonu, zwłaszcza że obecnie nie ma z tym żadnych problemów. Nie trzeba robić żadnych rekrutacji, a wystarczy nawiązać współpracę z jedną z licznych firm, jaka wszystko zorganizuje.
Wesele w górach

Autor: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wynajem pracowników cieszy się coraz większą popularnością, co jest zresztą zrozumiałe biorąc pod uwagę jego plusy. W przypadku firmy, która będzie potrzebowała ludzi, odpada konieczność realizacji całej obsługi kadrowej i płacowej, ponieważ tym wszystkim zajmować się będzie agencja. Za wykonane usługi wystawia po prostu fakturę, co jest zdecydowanie wygodniejsze jeśli chodzi o Księgowość.

Po stronie agencji leżeć będą wszystkie tematy związane z wynajmem pracowników, łącznie z płaceniem składek i wynagrodzeniami. Ale też załatwianiem wszystkich innych formalności, jeżeli na przykład będzie szukany pracownik z Ukrainy, to załatwieniem mu zezwolenia na wykonywanie pracy w naszym kraju.
admin
admin@artefakt.pl