W ostatnim 20 – leciu z powodu wzrostu świadomości społeczeństw dokonał się olbrzymi nawrót ku zdrowiu, poczynając od zmian na naszych stołach gdzie zmiany te są chyba najbardziej widoczne. Tradycyjna polska kuchnia zmieniła się nie do poznania: bardzo ciężkie, smażone potrawy zastąpiły zdrowe sałaty, gotowane nad parą chude mięsa, trendy jest nawet przygotowywanie domowego chleba.

siedzący mężczyzna

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy dodamy do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i ogólnie na sport mamy obraz jednej z najbardziej pozytywnych zmian ostatnich czasów.

Jednakże nie każdy lubi bieganie czy jazdę na rowerze. Możemy też zdecydować się na Nordic Walking. Jest to typ aktywności fizycznej wynaleziony w Finlandii jako trening dla uprawiających narciarstwo. W końcu stał się on tak popularny iż stał się jeszcze jednym rodzajem sportu. Nordic Walking (podobnie jak bieganie) nie jest sportem wymagającym, starczą odpowiednie kijki oraz dobre buty. Zaletą tego typu sportu jest fakt, iż da się NW trenować w każdym terenie. Ponadto chodzić z kijami może każdy bez względu na wiek czy też bez względu na początkową kondycję fizyczną.

Należy jednakże pamiętać o odpowiednim dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie chcemy uprawiać NW. Tak na przykład wybierając się razem z rodzinką w górski teren z kijkami, należy zaopatrzyć także dzieciaki w wygodne buty (np. w buty trekkingowe dla dzieci). Dorośli mogą włożyć obuwie męskie glany czy też damskie, najważniejsze jest aby buty trzymały staw skokowy do czego obydwa typy butów bardzo dobrze się nadają. Natomiast w łatwym terenie świetnie sprawdzą się na przykład botki męskie.

Wspaniałym uzupełnieniem treningu Nordic Walking może okazać się pływanie. Pływać możemy obecnie bez względu na pogodę ponieważ mamy do dyspozycji coraz więcej krytych pływalni.

Skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że omawiany temat bardzo Cię zaciekawił. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to kliknij tutaj oraz zobacz przydatne materiały (https://eco-twist.pl/).

Gdybyśmy się zdecydowali na basen niezbędne będą akcesoria tj.: strój kąpielowy, czepek najlepiej silikonowy, okulary do pływania, być może płetwy a także letnie japonki i klapki męskie które ograniczają możliwość wypadku podczas chodzenia po brzegu basenu. I w ten oto sposób wyposażeni ruszajmy po zdrowie!

admin
admin@artefakt.pl