Jedno z najbardziej kluczowych pytań, każdego rozpoczynającego przygodę z joggingiem biegacza – „w których butach biegać?”. Bardzo dużo zależy od tego, po jakim terenie będziemy biegać i jaki tryb życia wiedliśmy do dnia, w którym postanowiliśmy podjąć ten ogromnie odważny krok – a więc stawić czoło wyzwaniu, którym jest bieganie.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż kosmiczne technologie, które w butach występują, to w dużej części nic innego jak chwyt reklamowy, nie dajcie się zatem nabrać. Opłata nie zawsze idzie w parze z jakością, a już z całą pewnością na jakość butów nie może wpływać liczba systemów tudzież innych technologii rodem z filmu science fiction. Odpowiednie buty do biegania to takie, które w czynności biegania nie będą nam przeszkadzały oraz zagwarantują nam komfort użytkowania. Gdy zachwycisz się wygodą już na początku oraz stwierdzisz, że buciki mają to coś, nie frapuj się i bierz (pod warunkiem, iż przebiegłeś w nich minimum kilkaset metrów). W moim przypadku ta zasada sprawdza się wspaniale, ale znam przypadki ludzi, którzy pomimo przedstawionego przeze mnie punktu widzenia, po paru treningach zawiodły się na bucikach. To jednakże marginalne przypadki. Zobacz więcej: .

To, jakie obuwie wybierzemy na początku naszej przygody z bieganiem, będzie w wielkim stopniu oddziaływało na nasze samopoczucie podczas ćwiczeń. Dobrze dobrane buciki zagwarantują nam: komfort treningów, mniejsze niebezpieczeństwo kontuzji, które niestety są nagminne u amatorów, zredukowanie możliwego bólu wynikającego z naszych niedoskonałości i dawnych zaniedbań w sferze ogólnej sprawności. Buty Nike Air max 90 określone do biegania po ulicy, jak sama nazwa wskazuje określone są do biegania po deptakach, asfalcie jak też innych twardych nawierzchniach. Nie ma być to natomiast tylko asfalt, tego rodzaju buty doskonale sprawdzą się również, kiedy będziemy biegać po ubitych, leśnych duktach. Tutaj najnowszy artykuł: wejście.

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te charakteryzują się małą wagą oraz dużą elastycznością. Buty trailowe natomiast są to buciki przeznaczone do biegania po naturalnym terenie z niemałą ilością piasku, kamieni a także często błota. Charakteryzują się twardą nawierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich nadrzędnym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. Jak dopasowywać gabaryt, by but był wygodny? Mierząc bucik w Nike sklep powinniśmy mieć na uwadze, aby buciki nadmiernie nie ściskały naszej stopy.

admin
admin@artefakt.pl