Niestety, nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociaż na południowych czy zachodnich krańcach Europy. Niestety, mamy zimę i musimy, jako co roku schować krótkie spodenki do szafy, a w zamian wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy wie, jak wyglądają rękawiczki. Głównie mają chronić palce, mają nas chronić przed odmrożeniami, mają też pasować do reszty garderoby. No właśnie, wybór rękawiczek to nie taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno nie stanowi ta kwestia problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jakie rękawiczki wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: wzorzyste mitenki czy rękawiczki z jednym palcem.

Mitenki to najlepszy wybór dla osób, które boją się bardziej od mrozu tego, że nie będą modne. Są to rękawiczki (zobacz więcej) bez palców, właściwie to zakrywają palce tylko do połowy. Już od osiemnastego stulecia mitenki służyły jako dodatek do stroju eleganckiego, także dzisiaj pasują bardziej jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Nosi się je najlepiej, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, w czasie, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że nasze palce nie będą mocno cierpieć, za to będzie mieli fajny dodatek.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także dopasuje się do naszego wyglądu. Dużo ciekawych rodzajów, które nie służą tylko do ochrony przed zimą, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki torównież jednak rękawiczki jednopalczaste (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Te drugie są częściej przez ludzi wybierane, choć jednopalczaste są często cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna jest narażony na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, ogrzewają się nawzajem.

admin
admin@artefakt.pl