Raz na kilka miesięcy z pewnością robimy przegląd szafy. Zwykle poszukując stroju na jakąś imprezę, ale czasami również tak po prostu, aby zaprowadzić ład i sprawdzić, jakie ubrania na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i możemy znowu zacząć je wkładać. Warto raz na jakiś czas przekopać szafę, gdyż możemy odkryć wspaniałe, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka z baskinką.

kobieta w eleganckiej sukience

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienka która zawsze jest na czasie, lecz, nie ukrywajmy – nie nadaje się na wszystkie okazje. W naszej kulturze dla przykładu na wesele jej nie założymy – po prostu czarnych ubrań nie wypada wkładać na taką imprezę. Gdy poszukujemy sukienki na wesele o wiele lepiej sprawdzą się odmienne barwy. Unikajmy jednak białego i innych bardzo jasnych odcieni – to również nie jest dobrze postrzegane, gdyż to barwy przeznaczone na ten dzień dla panny młodej.

Na początek coś klasycznego. mała czarna, dzieło życia coco chanel, z powodzeniem odegra rolę zarówno sukienki koktajlowej, jak i wizytowej. Spece od mody podkreślają, że nie można bać się nagiąć nieco schemat i wybrać wersje białą i czerwoną. Mocno zalecają małą malinową, rubinową lub koralową.

Gdy przejdziemy się po sklepach na pewno znajdziemy różnorodne sukienki wizytowe w każdym możliwym kolorze. Na letnie miesiące lepiej jest decydować sę na wesołe odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Doskonale sprawdzą się także czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest uzależnione od naszych upodobań. Jeżeli jednak nie przepadamy za sukienkami, poszukajmy spodni, na przykład bojówek i pasującej do niej bluzeczki.

Zwróćmy uwagę na tkaniny. Na letnie miesiące niech będą lekkie i przewiewne. Na takie temperatury idealne są sukienki z dzianiny, szyfonu czy jedwabiu. Grubsze atłasy czy tafty zostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy również materiały, które się nie gniotą w dziesięć minut po włożeniu. Niestety choćby len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najpiękniejsze sukienki szyfonowewiele tracą na uroku, gdy po kwadransie od założenia są wymięte i wygniecione, jakby przynajmniej tydzień leżały upchnięte na dnie szafy. A to nieuniknione, gdy chodzimy, siadamy itd. Trzeba by stać w jednej pozycji przez cały wieczór, a przecież z pewnością nie po to udajemy się na przyjęcie.

Z Ameryki przywędrowała do Polski moda na sukienki z dzianiny i kuse, gorsetowe kreacje. Na tamtejszych ulicach przeważają wielobarwne prążki, hafty i kraty. W Polsce tego sezonu panować na pewno będą żywe i słoneczne barwy pastelowe. Furorę mają robić również jaskrawe wzory i desenie z figurami geometrycznymi. Wygodne, zwiewne pastelowe i wyraziste sukienki wizytowe można nakładać na strój plażowy, oczywiście odpowiednio kolorystycznie skompletowany. To z pewnością będzie krzyk mody na nadbałtyckich plażach.
admin
admin@artefakt.pl