Bardzo częstym problemem mężczyzn jest układanie bardziej długich włosów. Już od kilku sezonów modne są fryzury, w których boki i tył ścinane są krótko, natomiast góra pozostawiona jest dłuższa. Przy tego rodzaju strzyżeniu obowiązkowa jest pielęgnacja włosów a także ich codzienne układanie.

fryzury męskie krótkie boki i tył

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
A najbardziej często męskie włosy są sztywne, tak więc nie jest to zbyt proste. Najważniejszy jest w tym przypadku dobry szampon, musi być nawilżający. Będzie on zmiękczał włosy, staną się one w większym stopniu podatne na układanie. Jak nie będziemy o tym pamiętać może się wydarzyć, że włosy będą bardziej przesuszone, a więc szorstkie w dotyku. Odnosi się to również do włosów kręconych czy falowanych, czy takich pomysłów, jak fryzury męskie krótkie boki i tył. Bardzo ważnym błędem jest używanie pianki, bo jeszcze bardziej wysusza włosy, co osłabia ich kondycję i utrudnia ułożenie. Jak mamy w planach łatwo unieść bardziej długie włosy do góry, to najkorzystniej sprawdza się do tego celu mocno utrwalająca pasta albo żel.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje należy prędko wykorzystywać, więc nie wahaj się i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (http://lamalama.pl/).

Łatwiej ją użyć, bo musimy najzwyczajniej nanieść ją na wilgotne włosy i wysuszyć. To powoduje, że mogą one uzyskać strukturę oraz będą bardziej podatne na modelowanie. Jak jednakże fryzura odznacza się dość długą górą, to obowiązkowo trzeba będzie wytapirowac włosy od nasady i utrwalić je mocnym lakierem. Tapir jest w stanie utrzymać dosyć niesforne oraz cienkie włosy, jednocześnie przy pomocy tego zabiegu będzie ich jakby większa ilość, gdyż optycznie zwiększa się ich objętość. To idealne wyjście dla włosów które mogą wypadać, ponieważ dość często góra jest wtedy mocno przerzedzona.

jak układać włosy męskie

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com
A jak układać włosy męskie odmiennego typu? Jeśli posiadamy włosy kręcone, a zależy nam na fryzurze bez fal oraz loków, to przed ich układaniem wyprostujemy włosy prostownicą. Faktycznie łatwiej będzie wtedy nad nimi panować. W innym przypadku, jak włosy są proste, a planujemy, by były w tak zwanym „artystycznym nieładzie” dobrze jest zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Staną się one w takiej sytuacji bardziej właściwe na modelowanie. Do wykańczania fryzury najbardziej odpowiedni będzie lakier, pozwoli on zachować objętość oraz kształt na dłużej.
admin
admin@artefakt.pl