Mężczyźni również powinni zwracać uwagę na modę, z tego powodu warto uważnie śledzić bieżące trendy. Poszukując obuwia dla mężczyzny z klasą dobrze jest zdecydować się na buty dobrej jakości, o prostym wzorze oraz renomowanej marki. Obuwie męskie Clarks stawia na klasyczną elegancję, która nawet po upływie paru sezonów wciąż będzie zgodna z modowymi kierunkami.

Buty Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Prostota nie oznacza jednak jednolitej powierzchni. Każde obuwie, także męskie, ma pewne ozdobienia. Należy przy tym przypatrzyć się przeszyciom. W jaki sposób są wykonane, w którym miejscu są wykonane i jakimi nićmi są zrobione? Zawsze modnie wyglądają przeszycia wzdłuż sznurówek oraz wokół pięt.

Niektórzy Mężczyźni kupują obuwie z naszyciami wokół całej stopy. Oczywiście wszystko to zależy od upodobań i uroczystości na jaką planuje się włożyć kupione obuwie. Przy wyborze klasycznych butów istotną rolę odgrywa kolor obuwia. Oczywiście od niepamiętnych czasów czerń idealnie pasuje do mężczyzny z klasą oraz na służbowe spotkania, ale kolor brązowy i to w różnych odcieniach także wygląda elegancko. Szczególnie, jeśli buty wykonane są ze skóry licowej. Dokonując zakupu męskich i eleganckich butów warto wziąć pod uwagę także tworzywo z jakiego są one zrobione.

Dobrze wygląda elegancko skóra licowa. Decydując się na eleganckie buty trzeba również pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Takich butów nie suszy się w pobliżu kominka lub na grzejniku. Zamoczone buty trzeba rozepchać papierami oraz pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Do pielęgnacji trzeba stosować: specjalne pasty, woski i kremy, a do polerowania należy stosować szczotki z naturalnego włosia. Obuwie męskie Clarks gwarantuje nie tylko elegancję ale i wygodę noszenia –

Clarks
W czasie zakupu najistotniejszy jest dobór rozmiaru do wielkości stopy. By dobrze zmierzyć stopę należy stanąć na boso przy ścianie. Pięty powinny dotykać ściany. Przy dużym palcu należy zostawić na przykład książkę bądź dowolny przedmiot a następnie zmierzyć długość od ściany do książki (lub innego przedmiotu).

Czynność trzeba ponownie wykonać dla drugiej stopy. W sytuacji, gdy pomiary będą różne, oczywiście należy wybrać większy. Żeby uniknąć nieodpowiedniego dostosowania rozmiaru obuwia do wielkości stopy najlepiej jest mierzyć buty w sklepie. Zatem, poszukując eleganckiego obuwia należy kierować się barwą, wykonaniem oraz przede wszystkim rozmiarem, a dokonaniu zakupu ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

admin
admin@artefakt.pl