To na pewno sfera mężczyzn – golenie. To coś co jest dobrze znane każdemu panu, pojawiające się w pewnym momencie życia i pozostaje już do końca. Nieistotne, czy mamy bujny zarost, który odrasta bardzo szybko, czy może wręcz przeciwnie, o jakim nie musimy tak bardzo myśleć, nie obejdzie się bez dobrej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest to, iż młodzi chłopcy wyczekują zarostu i zazdrośnie patrzą na starszych kolegów, a później zarost jest czymś tak pospolitym, czymś nawet nużącym. Nie pamięta się o tych dniach, gdy marzyło się o prawdziwej brodzie. W późniejszym czasie kojarzy się to już tylko z obowiązkiem, nudnym zajęciem, bez którego ciężko się obejść. Oczywiście, nikt nie zmusza do golenia, można posiadać brodę długą jak Mikołaj, jednakże nie zawsze to wygląda gustownie.

W dzisiejszych czasach zarost jest jednak wciąż bardziej popularny. Potocznie zwany “styl drwala” przedstawia pana, który ubiera się bardzo męsko i posiada dość obfitą brodę. W ślad za taką modą idą inne zmiany. Gdyż jeszcze niedawno najbardziej popularne były nowej technologii elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeżeli mówimy o naszym kraju, to po latach komuny ta zmiana była dość duża. Zanim pojawiły się takie udogodnienia stosowało się najprostsze urządzenia do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to odmieniło – pojawiły się nowoczesne, elektryczne urządzenia, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre i prawdziwie męskie, czyli maszynka na żyletki oraz brzytwa do golenia. Różne marki zyskują na takim produkcie, ale najbardziej te, które kultywują to klasyczne golenie. Nie mówiąc już o tych, które te kultowe produkty w dawnych czasach wprowadzały na rynek. Powrót do swoich tradycyjnych produktów jest dla niech najczęściej przywracaniem do życia starych akcesoriów dorzucając do nich trochę nowoczesnego designu.

Do takich marek można zaliczyć Truefitt & hill. W naszych miastach coraz częściej można zobaczyć salony tylko dla panów, gdzie można zadbać o własną brodę (Polecamy Truefitt & Hill balsam po goleniu). Nie chodzi bowiem o to, by zapuszczać brodę, która będzie bezładna.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przeglądnąć następne ciekawe wątki – trzeba jedynie na danej witrynie www (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/homewear/na-dzien/spodnie-szorty) najechać na zaznaczony link.

Istotne jest, żeby była ona wypielęgnowana. O taką brodę mężczyźni powinni dbać, jest ona jeszcze bardziej przejawem męskości.

admin
admin@artefakt.pl