Wycieczka w góry jest niezwykle miłym sposobem spędzania czasu, tym bardziej, że zyskuje na tym nasze samopoczucie oraz zdrowie. Piękne widoki, natura, przebywanie na świeżym powietrzu jak również pozytywna atmosfera wyprawy, to wszystko sprawia, iż tego typu wyjazd posiada zbawienny wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Mimo tych wszystkich zalet trzeba pamiętać, iż w takim miejscu może być niebezpiecznie. Czekają tam nieoczekiwane zmiany pogody jak również temperatury, pogorszona widoczność, jak również zmęczenie.

wycieczka w góry

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com
To może stać się przyczyną wypadków, jak również groźnych wydarzeń na szlaku. Pamiętajmy więc o należytym przygotowaniu przed taką wyprawą. Co ważne, musimy odpowiednio zaplanować trasę. To właściwie najważniejsza z kwestii, by mieć informacje o trasie, jaką chcemy przejść. Inaczej będziemy się przygotować, kiedy idziemy na spacer jedną z górskich dolin, w tej sytuacji bez wątpienia możemy w każdej chwili wrócić, inaczej zaś, jeżeli idziemy dalej, na szczyt górski, a z tego miejsca powrót może zabrać nam bardzo dużo czasu.

Frapuje Cię tematyka omawiana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego też inne podobne posty – po prostu wejdź tu (http://www.wygodnie.com/251,viking-bojowki-czarne.html).

Trzeba pomyśleć o tym, jaki mamy czas na chodzenie po górach.

To jest zależne od pory roku, wiadomo, że w lato możemy chodzić dłużej bez obawy o zbyt duże wychłodzenie organizmu (kiedy się zgubimy), w zimę natomiast powinniśmy bardziej uważać. Inną kolejną i istotną sprawą jest dobór butów oraz ubrania. Chociaż wiele osób chodzi po górach w sandałach, to od razu warto wiedzieć, że jest to bardzo niemądry pomysł. A schodzenie z gór ze skręconą kostką na pewno nie jest przyjemne, tak niestety często kończą się wycieczki górskie w sandałach. Buty powinny być wysokie, które odpowiednio chronią kostkę przed skręceniem. Muszą być na mocnej podeszwie, a co więcej najlepiej jak są nieprzemakalne. Z pewnością nie będą wygodne jak trampki, lecz ważne, iż dają niezbędne bezpieczeństwo naszym stopom.

Dobrze jest kupować takie obuwie w sprawdzonych punktach, jak The North Face sklep internetowy. Co ważne, nowe buty powinno się rozchodzić przed wyjazdem, bo wyjście w góry w zupełnie nowym obuwiu może zakończyć się odciskami oraz obtarciami, natomiast później, gdy już będziemy w górach, niewiele można na to poradzić.
admin
admin@artefakt.pl