Zdawać by się mogło, iż mężczyźni nie dbają o własny wygląd tak samo jak panie. Pewnie nie każdy z panów tak mocno przejmuje się tym tematem. Jednak są tacy, dla których to rzecz naturalna. Tak jak prysznic co dzień, tak samo używanie kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn jest dla nich rzeczą normalną. Obecnie jest to już łatwiejsze gdyż na rynku jest dostępnych dużo środków zrobionych z myślą o panach. Mężczyźni skóry na twarzy poświęcają najwięcej uwagi. Jak zatem należy to robić dobrze?

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Golenie to dla niektórych czynność prawie rutynowa, jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach, o jakich niektórzy zapominają.

Ten odnośnik do serwisu (https://krevetki.pl/uslugi/stomatologia/) kieruje do niezwykle atrakcyjnej strony, która zawiera równie intrygujące dane na omawiany wątek.

Lepiej się nie golić zaraz po obudzeniu, bo właśnie wtedy skóra jest najbardziej wrażliwa oraz podatna na podrażnienia (czy kremy męskie są ok). Odpowiedni krem do golenia jak również maszynka to podstawa. Jednak wybór odpowiednich kosmetyków i przyrządów do golenia to rzecz indywidualna. Niektórzy wolą maszynki jednorazowego użytku, inni doskonale czują się używając brzytwy. Do najlepszych dla siebie rozwiązań dojść można po jakimś czasie i biorą się one z doświadczenia. Często jednak sprawdzają się pianki i żele do golenia do skóry wrażliwej, są one bardziej delikatne. Po skończeniu golenia natomiast trzeba użyć czegoś nawilżającego. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy męskie przeznaczone do różnych rodzajów skóry – Facetaria. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki Men-u w obrębie, jakich wybór różnych preparatów jest wielki.

maszynka do golenia

Autor: Alan Swartz
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chodzi o temat pielęgnacji skóry twarzy należy oczyszczać ją codziennie na przykład używając żelu do mycia skóry twarzy z mikro peelingiem. W przypadku problemów z zaskórnikami należy używać również tonik, który dobrze oczyści cerę. Warto co kilka dni wykonać mocniejszy peeling, jaki usunie martwy, złuszczający się naskórek i będzie przeciwdziałać wrastaniu się włosków. Prócz tego warto używać kremu do twarzy przeznaczonego dla naszego typu cery. Nie zapominajmy aby smarować nim zarówno twarz jak i szyję. Nie można zbyt często używać wody po goleniu, ponieważ ma ona tendencję do suchość skóry. Stosowanie tej podstawowej pielęgnacji sprawi, że mężczyźni będą bardziej zadowoleni z tego jak wygląda ich skóra twarzy (jak się sprawdzają produkty marki men-u).
admin
admin@artefakt.pl