Klimat w Polsce zmienia się nieustannie, natomiast jest możliwe by się do tego przyzwyczaić. Mamy cztery pory roku, przynajmniej w teorii, bo w praktyce wciąż bardziej ulega to zmianą i można powiedzieć, że zaczynają przeważać ciepłe, nawet gorące lata i ciężkie to przewidzenia zimy. W czasie zimowym może być w związku z tym niesamowicie zimno, lecz także nadspodziewanie ciepło. Jednak, jeśli chodzi o stan obecny, to częściej jest szansa na bardzo mroźną zimę, do jakiej musimy się przygotować.

kurtka ziomowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli niezbędne okażą się dobre akcesoria, jak cieplejsze kurtki oraz buty zimowe, ale nie tylko – przekonaj się. Zima to czas, kiedy podstawowa część naszego stroju to okrycia wierzchnie. Takie części garderoby są przeważnie najdroższe, więc warto wybrać jak najlepiej, żeby ubranie zimowe wytrzymało wiele sezonów. Podczas zimy nie ma jak dobry płaszcz. Najlepiej sprawdza się odcień beżu, gdyż świetnie pasuje do stylizacji swobodnej do czarnych spodnich jeansowych oraz na przykład białych trampek, ale także do stylizacji formalnych, kiedy zakładamy spodnie z kantem w kolorze granatowym. Na pewno jest odpowiedni do wielu ciemnych, ale dość neutralnych kolorów, jak czernie i granaty.

Bardzo łatwo zestawić go z resztą ubioru, na pewno jest to łatwiejsze aniżeli wybranie innego rodzaju części odzieży, przykładowo kurtki puchowe (sprawdź w tym sklepie). Zawsze na taki zimny okres warto mieć sweter. Pasuje często do całego spektrum stylizacyjnego, czyli od bardziej luźnych do formalnych kreacji. To rzecz bardzo uniwersalna, warto ją posiadać w okresie zimniejszym. Sweter wełniany można zestawić na różne sposoby, od ciemnych jeansów, aż po formalne spodnie w kant Najlepiej zwrócić uwagę na wielkość oraz dopasowanie, ponieważ od tego zależy, w jaki sposób będziemy taki sweter nosić. Pamiętać jest też dobrze o kamizelce puchowej.

Dobrze i korzystnie zastosować ją jako okrycie wierzchnie podczas ciepłych, zimowych dni, gdy niezbędna jest swoboda ruchów, a jednocześnie na dworze nie jesteśmy jakoś specjalnie długo. To idealne rozwiązanie, kiedy po mieście przemieszczamy się samochodem, a wychodzimy z niego dosyć rzadko. Praktyczna również jest kamizelka wełniana, lecz częściej w sytuacjach formalnych. Dobra jest z flaneli, którą możemy założyć pod marynarkę flanelową.
admin
admin@artefakt.pl