Porządne, wodoodporne buty to nieodłączny element wyposażenia każdego piechura. W sklepach obuwniczych ich wybór jest bardzo duży, a ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych a będą kończyć nawet na blisko tysiącu. Wybierać jest więc w czym, ale żeby wybrać odpowiednio trzeba się chwilę zastanowić, czego dokładnie się potrzebuje. Niewłaściwie dobrane buty do chodzenia po górach w najlepszym razie mogą być niewygodne, lecz niekiedy mogą spowodować złamania czy zwichnięcia nogi.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też przede wszystkim trzeba je dobrać do charakteru wędrówek, i tu rozróżnia się trzy główne ich rodzaje. Do krótkich wędrówek po mało wymagającym terenie, a także wtedy gdy na co dzień będzie się chciało nosić na nogach wygodne obuwie, bardzo dobrze nadają się niskie buty. Są one dość lekkie, dobrze oddychają i utrzymują termiczny komfort, a część modeli jest wyposażona w membrany wodoodporne. Jednak ze względu na to, że nie chronią one dobrze kostek, to nie zaleca się ich na trudniejsze trasy, na których jest na przykład więcej kamieni albo błota.

Następny rodzaj butów trekkingowych jest wykonany z podobnych materiałów, ale ma już wysoką cholewkę. Przez to, że dużo lepiej ochraniają stopy przed urazem, to można już w nich udać się w trudniejszy teren, zwłaszcza że znacznie częściej niż lekkie buty wyposażono je w membrany.

Jeśli chcesz przeczytać więcej danych na omawiany temat, to zerknij na opublikowany tu (https://www.pralnia-warszawianka.pl/magiel-warszawa) post a odnajdziesz podobne ciekawe informacje.

Najwyższą półkę stanowią buty ciężkie, zrobione z grubej skóry, masywne i mające solidną podeszwę. W takich butach straszne nie będzie żadne błoto, deszcz czy śnieg, w każdych warunkach bardzo dobrze dadzą sobie radę – zobacz na stronie.

sprawdź szczegóły

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście takie buty trekkingowe damskie raczej nie kosztują dwustu złotych, tylko trzeba za nie dać parę razy więcej, lecz nawet przy intensywnym użytkowaniu z pewnością posłużą przez kilka ładnych lat. Kupując obuwie do chodzenia, bez znaczenia z jakiej grupy, za każdym razem trzeba je dobrze przymierzyć. Muszą być one wygodne i dobrze dopasowane, szczególnie nie mogą być za luźne, bo na górskim szlaku każdy drobiazg spowodować może bolesne odciski albo obtarcia.
admin
admin@artefakt.pl