Od wielu obowiązków nie sposób uciec, są zwyczajnie niezbędne do normalnego funkcjonowania. Nie można o nich nie pamiętać, ponieważ będziemy odbierani w kategoriach ludzi aspołecznych, dzikich i różnorodnej maści szaleńców. W tym zagadnieniu nie warto jednocześnie podejmować tematów tak podstawowych, jak spożywanie pokarmów, bo to raczej czynność może nie obowiązkowa dla nas jako rozumnych ludzi, lecz z pewnością niezbędna dla przetrwania naszego organizmu. Normy kulturowe są tu bardziej zachęcającym tematem do podjęcia dyskusji.

Bardo znana norma kulturowa, która przychodzi na myśl to kwestia ubioru. No pomyślmy o człowieku, który biega na golasa po mieście. Być może i co po niektórzy z nas już takiego widzieli. W powszechnej opinii taki człowiek to zwyczajny dziwak, chory psychicznie osobnik. No bo jak to bez ubrania po mieście łazić. Nawet nie da się polemizować z taką opinią, gdyż któż by z nas chciał oglądać nagich ludzi. Może część mężczyzn przyzna, iż chcieliby zobaczyć piękne kobiety nago, no dobra, lecz innych facetów – już niekoniecznie. Zobacz również:

A przecież jak nagość to po prostu nagość, w każdej postaci. Wszyscy byliby wystawieni na ego typu próbę, ludzie piękni, trochę bardziej brzydcy, ludzie zadbani o niezwykłych ciałach i ludzie schorowani, z bliznami i innymi defektami.

Buty clarks

Istotnie, dywagacja na taki temat nie ma sensu, bo chodzenie nago to zwyczajnie powrót do stanu naturalnego, pierwotnego. Zwłaszcza, że żyjemy w czasach, w jakich mamy tyle możliwości, by fajnie wyglądać, to nawet jak chcielibyśmy być najbardziej oryginalni, i ubrać się „nago”, i tak nie przebijemy tych wszystkich modnie ubranych ludzi. To kreuje następny kłopot, a mianowicie, ciężko być dzisiaj oryginalnym. Autor:

Jeśli wszędzie spotykamy wspaniale ubranych ludzi, to istotnie ciężko czymś się wyróżnić. Całe szczęście istnieją firmy, które wyprzedzają trendy starając się zapewnić coś, co będzie naprawdę oryginalne. Pierwsza firma i produkt, który pojawia się w głowie to na pewno Clarks buty damskie. To rzadki przypadek produktu i firmy tak oryginalnie spełniających postulaty, iż wyglądać modnie owszem, lecz bardziej liczy się swoista uniwersalność, którą możemy uzyskać przez połączenie oryginalności z niepowtarzalnym stylem.
admin
admin@artefakt.pl