Portfel to trafiony w dziesiątkę prezent dla mężczyzny, szczególnie kiedy jest klasyczny, skórzany i elegancki. Zastanówmy się przed wyborem portfela, który kolor, rozmiar i portfel będzie najbardziej odpowiadać komuś, komu zamierzamy go dać i jaką sumę możemy przeznaczyć na portfel. Z tą wiedzą możemy udać się na zakupy do dobrych sklepów z galanterią skórzaną.

warto zobaczyć

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, by koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj skóry, z której portfel jest wykonany. Weźmy pod uwagę fakt, że będzie on noszony w kieszeni spodni lub bluzy, dlatego musi być dość zgrabny, ale pojemny. Niestety, nie może to być model z najcieńszej, cielęcej skórki. Ponieważ będzie on zwykle narażony na uszkodzenia mechaniczne, bądźmy także pewni, iż ma dość dobre obszycia i dobrą nitkę, jaka została do nich użyta.

Koniecznie trzeba pooglądać cały portfelik dość uważnie, pooglądać skórę, czy nie ulega deformacji, czy nie ma marszczeń lub przebarwień, czy nie przeciera się na zgięciach. Obejrzyjmy też zapięcia i zamki – czy działają, czy mają gładkie zakończenia, czy nie umieszczono ich w miejscach, w jakich będą narażone na ciągłe zginanie albo haczenie. Oceńmy też, jak pojemne są portfele męskie skórzane, które oglądamy. Miejsce na kasę to jedno, lecz obecnie każdy człowiek jest posiadaczem kilku kart i dobrze by było, aby chociaż te najważniejsze miały swoje miejsce. Następnie zdecydujmy się na konkretny odcień.

Czarne portfele Pierre Cardin to z pewnością świetny wybór, ale kiedy dość nieźle znamy kogoś, kogo chcemy obdarować i mamy pewność, iż inny kolor również może się spodobać, postawmy na czekoladowy albo karmelowy. Ceny sprawdzonych modeli, na przykład portfele Pierre Cardin z ostatniej linii, rozpoczynają się od trzech stów – więcej tutaj.

Chociaż portfele męskie skórzane w sklepach www mają bardzo konkurencyjne ceny, nie ryzykujmy zakupu przez internet tylko ze względu na ich niższą cenę. Niestety, defekt nie będą dostrzegalne nawet na najlepszym zdjęciu w sieci. Ozdobnie opakowany, elegancki portfel męski z groszem na szczęście to podarek, który na pewno zostanie gustowny. Postarajmy się, żeby wybrany przez nas model był dopasowany do osoby, którą chcemy obdarować.

admin
admin@artefakt.pl