Właściwy strój ma niebywale ogromne znaczenie w naszym życiu na co dzień. Nie tylko sprawia, iż doskonale wyglądamy, ale jest również dzięki temu przyczyną dobrego humoru.
Jednym ze szczególnie istotnych elementów garderoby kobiecej są marynarki.

Autor: Pretty One
Nadają się np. do pracy, szkoły oraz na weekendową przechadzkę. Wspaniale wyglądają jako okrycie wierzchnie i chronią nas w zimne dni. Jak w takim razie wybrać stosowną marynarkę, aby idealnie na nas leżała i by znakomicie się w niej czuć?
Nade wszystko trzeba dopasować żakiet do naszej sylwetki. Inny fason będzie pasować do kobiety o szerokich biodrach, inny zaś do przedstawicielki płci pięknej, która nie ma wyraźnego wcięcia w talii. Perfekcyjnie dobrany wzór rewelacyjnie ukryje niedoskonałości figury i doda nam śmiałości. Żakiety mogą być krótsze, dłuższe, bez klap czy z klapami. Aby trafnie wybrać, sprawdźmy na początek, jaki rodzaj sylwetki mamy i co chcemy zakryć, a co uwypuklić. Wtedy decyzja będzie dużo prostsza. Dobrze jest także zabrać na zakupy przyjaciółkę albo inną bliską osobę, która otwarcie podpowie nam, w czym wyglądamy lepiej (ciepłe marynarki).

Stylizacja na niepogodę!

Autor: www.jestesmodna.pl
Źródło: www.jestesmodna.pl
Po drugie wysokiej jakości marynarki damskie powinny być zrobione z naturalnych tkanin. Dzięki temu będą atrakcyjne, a ich noszenie da nam niewątpliwą radość. Równie istotny jest materiał, z którego uszyto podszewkę. Najlepszy byłby jedwab, ale to dość droga propozycja. Właściwie sprawdzi się też wiskoza, która przepuszcza powietrze i rewelacyjnie spełnia swoje zadanie.
Do tego nie można zapomnieć o samym komforcie noszenia. Dlatego ubiór nie może być ani za duży, ani zbyt mały. Musimy dostosować go do naszych rozmiarów i bez kłopotu zapinać guziki w razie takiej potrzeby. Marynarka nie może ograniczać ruchów, albowiem niekiedy będziemy zmuszeni przebywać w niej przez długi czas, np. w trakcie konferencji biznesowych. Co jeszcze? Chociaż dzisiaj modne są tzw. żakiety oversize, to dobrze jest pamiętać, iż nie jest to model, który pasuje na formalne okoliczności. Lepiej sprawdzi się na wieczorny wypad, niż na poważną konferencję.
Zdając sobie sprawę z opisanych zaleceń z pewnością bez problemu wybierzemy stosowne marynarki damskie. Warto przymierzyć kilka krojów, aby przekonać się, w czym czujemy się dobrze i zakupić należyty żakiet (zobacz stylizacje do pracy z marynarkami).
admin
admin@artefakt.pl