Dobrą oraz ciepłą kurtkę zawsze warto posiadać w swojej szafie, a już na pewno jest konieczna, kiedy często przemieszczamy się na nogach w zimie. Przyda się też dla osób, które codziennie są zmuszone pokonywać większe odległości. Kurtka, jak również właściwe buty to podstawa. I to bez względu na warunki pogodowe, które mogą być dosyć mylące. W zimę nawet jak mamy słońce to nie znaczy, że jest ciepło, wręcz odwrotnie, a jeśli źle się ubierzemy, to szybko możemy złapać przeziębienie.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Zarekomendować można z pewnością klasyczne modele kurtek typu “parka”.

Jeżeli chcesz zyskać uzupełniające informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis (https://eztime.pl/58-zegarki-damskie-esprit), która takie dane zawiera. Na pewno okażą się ciekawe.

Dobrą rekomendacją powinien być fakt, że trafiły do cywila z magazynów wojska. Jeszcze wcześniej pierwotniejsze wersje mieli Eskimosi. Jak więc widać są to ubrania niezwykle wytrzymałe i solidne, wiele firm posiada je w swojej ofercie, jak kurtki zimowe Columbia. Choć obecnie możemy spotkać świetne lub gorsze wersje takich kurtek, to należy powiedzieć, iż jest to świetny wybór, o którym z pewnością należy pomyśleć, gdy będziemy poszukiwać kurtki zimowej.

Naturalne wypełnienie kurtek to puch lub pierze, może być także ich mieszanka. Puch to miękkie i malutkie ptasie pióra, cząsteczki te są niemal trójwymiarowe, co sprawia, iż tworzą wokół siebie barierę izolującą z powietrza. Pierze natomiast to ptasie pióra razem z puchem, są cięższe, do tego ich właściwości chroniące przed niską temperaturą są trochę niższe. Dlatego więc lepszy jakościowo jest puch, z tego też względu kiedy kupujemy kurtkę należy szukać jego oznaczenie -”down”. Pierze oznacza się jako “feathers”.

Jak nie znajdziemy takich oznaczeń, a w sklepie nie będą wiedzieć, jakiego typu to kurtka, to najprawdopodobniej wypełnieniem okaże się pierze. Puch, oraz pierze mogą pochodzić z gęsi albo kaczek. Puch gęsi na pewno ma większe właściwości izolacyjne, jest natomiast ciężej dostępny, a jednocześnie kosztuje więcej.

Najczęściej możemy go spotkać, gdy nabywamy droższą odzież do uprawiania turystyki. Jednak nic straconego, jeżeli chcemy mieć taką odzież, to można zakupić ją po atrakcyjnej cenie. Takie oferty często pojawiają się przy okazji otwarcia outletów. Takim przykładem może być the north face outlet, w jakim można odnaleźć najlepszej jakości artykuły za rozsądną cenę – polecana strona www.

admin
admin@artefakt.pl