Jakiego rodzaju prezenty sprawdzą się najlepiej? Czy tego rodzaju, jakie są jednorazowe, jak kwiaty, a powinny podkreślić uroczystość chwili? A może takie na lata, jakie stanowią wartość samą w sobie? Większość osób rzeczywiście wybierze tę drugą odpowiedź, bo każdy preferuje otrzymać coś, do czego jest w stanie wracać po latach oraz radować się tym na nowo. Tego typu prezenty możemy znaleźć w księgarni, ponieważ książka to coś, do czego się wraca, niekiedy w najmniej oczekiwanym momencie.

linux komendy

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
lawendowe pole

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Weźmy np. książkę Lawendowe Pole autorki Joanny Posoch. To poradnik dla dla każdego człowieka, który ma dosyć już życia w mieście i pragnie zamieszkać na wsi. Pisarka daje rady, jak sobie tam dać radę, przykładowo jak uprawiać zioła, ażeby funkcjonowanie na wsi rzeczywiści nam się spodobało, a nie było tylko jedną wielką frustracją. W tym samym sensie możemy opisać-
Atlas ptaków, czyli publikację, dzięki której podczas zwykłego spaceru będziemy mogli rozpoznawać różnorodne ptaki. To niezwykle interesujące zajęcie, chociaż na co dzień zabiegani i zmęczeni nie widzimy takich możliwości.
atlas ptaków

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jak nadchodzi weekend to możemy się tym zainteresować, a kiedy mamy tego typu atlas na półce to to zadanie stanie się łatwiejsze do wykonania. Jak prezenty książkowe to bez wątpienia klasyka, czyli książki, jakie zapisały się w dziejach literatury, najkorzystniej je znać i mieć na półce.

Zainteresował Cię rozważany tu temat i szukasz oprócz tego uzupełniających wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie!

Ciekawym przykładem jest Paragraf 22. Lecz tego rodzaju prezenty mogą być po prostu użytkowe, nie takie co przetrwają próbę czasu, ale w konkretnym momencie przez kilka lat stanowić będą nieodzowną pomoc. Dobrym przykładem jest publikacja Linux komendy. To książka z obszaru wiedzy, jaka bez przerwy się zmienia, tak więc nie możemy stwierdzić, że na przykład za dziesięć lat z takich książkach będzie z pewnością obowiązująca. Z tego względu tego rodzaju książki są dobrym prezentem dla osoby, która zajmuje się tego typu sprawami w obecnym momencie i faktycznie taka pozycja będzie dla niej wielką pomocą- .

Lecz czy przetrwa dany okres czasu? To zależy od tego, o jakiej dziedzinie mówimy, bo w tym przypadku, jak wspomnieliśmy już wcześniej, to w sumie niemożliwe, ale w wielu innych sytuacjach jest to prawdopodobne. Z pewnością tak jest w przypadku umiejętności, gdzie nie zmieniają się reguły i określone techniki. Jak więc widzimy prezenty trwałe i na długi czas, jak książki, to najbardziej odpowiedni sposób, żeby obdarować solenizanta w coś, co będzie z nim na zawsze, a i może będzie przydatne w następnych latach. Do tego typu prezentów wraca się z sentymentem, lecz i w kwestiach praktycznych, jak określona książka będzie przydatna i pomocna.
admin
admin@artefakt.pl