Wyjazd w góry to jedna z mocniej popularnych wśród Polaków form spędzania urlopu lub wakacji. W ostatnich latach polskie i słowackie Tatry, czy też także inne góry przeżywają prawdziwe oblężenie. W jaki sposób przygotować się do tej podróży? O czym wiedzieć szczególnie, jak wybieramy się na wysokogórskie SPAcery szczególnie na naprawdę dużej wysokości?

Na pewno jednym z podstawowych elementów, które muszą zostać idealnie przygotowane podczas wyjazdu w góry, będzie strój. Ciężko wyobrazić sobie turystę zdobywającego ośnieżone szczyty, jaki jest przygotowany na zupełnie inną pogodę, choć należy przyznać, że i tacy się zdarzają.
Z pewnością do jednych z najważniejszych elementów ubioru turysty wybierającego się na górską wycieczkę należą kurtki puchowe. Nawet wtedy, jak wybieramy się w góry podczas upalnego lata powinniśmy spodziewać się rzeczywiście zmieniającej się pogody i drastycznie różnych warunków atmosferycznych od takich, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni przebywając na nizinach. Należy zainwestować w naprawdę porządne kurtki te, jak na przykład kurtki softshell, gdyż będą one profesjonalnie dostosowane do potrzeb podróżników.
kurtki softshell

Autor: Ben Garrett
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując takie kurtki powinniśmy zostać przekonani, iż będzie to inwestycja na długie lata – przeczytaj na stronie. Większość kurtek turystycznych zawiera specjalne powłoki, które nie tylko chronią przed deszczem, ale także przed wiatrem i sprawiają, iż powinniśmy rzeczywiście poczuć się wygodnie nawet podczas najmniej sprzyjających warunków atmosferycznych.
Oczywiście, kurtka puchowa to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia turysty co do stroju, ale nie możemy zapomnieć również o pozostałych częściach garderoby.

Na bank do najważniejszych części wyposażenia turysty, jaki wybiera się w wyższe partie gór należą również odpowiednie obuwie, które zezwalają wygodnie stąpać nawet po mało sprzyjającym terenie. Należy wyposażyć się w takie rzeczy przed podróżą nawet wówczas, skoro zdaje nam się, iż nie będziemy skorzystać ze za trudnych turystycznie szlaków.
admin
admin@artefakt.pl