Odzież jest jednym z częściej kupowanych produktów, trudno się więc dziwić, że w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać sklepy z odzieżą nową i używaną. Moda na odzież używaną pojawiła się w naszym kraju kilkanaście lat temu, sklepy takie stały się konkurencją dla kiepskiej jakości ubrań które można było kupić w normalnych sklepach. W niejednym miejscu można było kupić ubrania rzeczywiście bardzo dobre, pomimo że pochodziły z importu to były niewiele zniszczone, a niekiedy trafiały się prawdziwe okazje, czyli ubrania najbardziej znanych projektantów.

Ogromnym plusem odzieży używanej będzie również to, że jest ona znacznie tańsza. W normalnych sklepach zwykła koszulka (zobacz: wydruki na koszulkach warszawa) potrafi kosztować pięćdziesiąt złotych, w lumpeksach będzie to kilka razy mniej. Rzecz jasna sprzedawana w sklepach odzież używana jest bardzo różnej jakości – trafiają się ubrania w dobrym stanie, mało zniszczone, lecz dużo też jest takich, które raczej się nie będą nadawać aby je jeszcze nosić.

Jeszcze kilka lat temu handel używanymi ubraniami był bardzo dobrym sposobem na dobry biznes. Starczyło znaleźć jakiegoś dostawcę – a liczne hurtownie odzieży używanej sprawiały, że raczej nie było z tym większych problemów. Poza tym konieczny był lokal w dobrym miejscu, paru ludzi i interes mógł się kręcić pełną parą. Sprzedać się dało w zasadzie wszystko, co miało wystarczającą do dalszego noszenia jakość. Dzisiaj trendy są zupełnie inne, ludzie w dalszym ciągu chętnie wybierają używane ubrania, ale zaczęli od nich wymagać odpowiedniej jakości. Z tego też powodu często obecnie w sklepach z odzieżą używaną asortyment jest posortowany i wyceniany, kiepskie jakościowo ubrania nawet nie są wykładane na półki. Klienci zaczęli także patrzeć na wnętrze i obsługę, i to wszystko sprawiło, że dzisiaj należy w prowadzenie tego typu sklepu włożyć dużo większą ilość pracy i środków finansowych. Jeśli będzie się jednak miało pewny dostęp do dobrego towaru i dobrze zlokalizowany lokal, to w dalszym ciągu można na tym zarobić całkiem sporo.

admin
admin@artefakt.pl