Wybranie najwłaściwszego biura rachunkowego do obsługiwania naszej firmy jest niemałym wyzwaniem. Od dobrego wyboru biura bardzo wiele zależy. Przede wszystkim jest to poprawne rozliczenie z US. Możliwy błąd w takich rozliczeniach z Urzędem Skarbowym może mieć niezwykle poważne konsekwencje.
Dziś jest niezwykle duża konkurencja pośród biur księgowych.

portret - firma

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znaczy to jednak, że wybór należytego biura będzie rzeczą prostą. Nie trzeba się kierować jedynie ceną. Najlepiej odnaleźć tego typu biuro rachunkowe, jakie specjalizuje się w obsłudze firm z konkretnej dziedziny. Istnieją tego typu biura rachunkowe, jakie świetnie radzą sobie z rozliczaniem firm transportowych, handlowych oraz różnych spółek usługowych. Dzisiaj nie ma wymagań formalnych, jakie związane są zarobkowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Biuro rachunkowe może prowadzić każdy. Wybierając biuro rachunkowe należałoby zwrócić także uwagę na certyfikat księgowy oraz na świadectwo kwalifikacji. Dobrze by było, gdyby biuro rachunkowe posiadało aktualne ubezpieczenie OC na działalność takiego biura.
Ważne jest, aby przed podjęciem współpracy z określonym biurem rachunkowym zorientować się, w jakich godzinach możemy liczyć na pomoc księgowego. Należy dowiedzieć się czy będzie on odpowiadać na telefony jedynie w godzinach pracy czy też w wyjątkowych sytuacjach udzieli nam pomocy także po godzinach pracy. Ważne jest również to, aby móc wysyłać księgowemu dokumenty przez internet.

Nie możesz doczekać się następnych wątków? Przygotowaliśmy dla Ciebie hiperłącze do wpisu (http://www.wynajembezbik.pl/dostepne-samochody), które da Ci szansę, by zapoznać się z dużą porcją nowych wiadomości.

Warto jest ustalić jak biuro rachunkowe będzie informowało nas o miesięcznych podatkach oraz opłatach ZUS. Należałoby określić czy moglibyśmy liczyć na maile, SMS-y albo telefony, jakie będą przypominały o terminach płatności.

Bardzo istotne jest także ustalenie w jakim terminie musimy przekazać wszystkie dokumenty i czy moglibyśmy to robić elektronicznie. Powinien nas również poinformować o tym, jakie będą efekty przekroczenia terminu płatności w zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy też Urzędzie Skarbowym.
admin
admin@artefakt.pl