Jesteśmy w stanie przyznać, że niektóre tematy są już wyczerpane, że nie jest istotne, czego dokonamy, to ciężko je reaktywować. Tak można oczywiście przyznać, ale nawet w najmniej oczekiwanej chwili i przy okazji danego tematu znów pojawiają się ciekawe koncepcje i pomysły, o jakich warto powiedzieć. Czy tak nie jest w temacie płci, czyli czym kobieta różni się od mężczyzny i w drugą stronę to samo? Na pewno to temat nośny, ale już wyczerpany bardzo mocno. Pomimo to, zawsze można na ten temat coś interesującego dodać.

plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze na ten temat dużo do powiedzenia mają uczeni, zaś kończy się to na znacznej kłótni. Prawdą jest jednak to, iż trochę racji mają, przykładowo w zakresie naszych mózgów. Nie ma, że ktoś jest bardziej mądry, bo to nie zależy od płci, ale od wielu pozostałych czynników. Wśród nich jesteśmy w stanie wymienić geny, środowisko, czynniki osobiste i tak dalej. Różnica pomiędzy naszymi mózgami jest taka, że w inny sposób myślimy, najzwyczajniej w świecie odmiennie odbieramy rzeczywistość, nie lepiej, nie gorzej. Inaczej. To też się przekłada na pozostałe dziedziny, na przykład dobieranie ubrań czy pozostałych rzeczy.

odnośnik

Autor: Gabriel S. Delgado C.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy na przykład plecaki męskie czy przebrania męskie, będą inne niż te występujące u kobiet, choć tutaj akurat wielką rolę odgrywa także kulturowo, więc jest to pewna furtka dla snucia następnych wyobrażeń. Jednocześnie, to nie jest sedno sprawy, gdyż jak pomyślimy na przykład o takim czymś jak tatuaże męskie czy damskie (warto zobaczyć), nie da się ukryć, że będą inne. Mowa oczywiście o powszechnie występujących wzorach, popularnych przykładowo pośród konkretnej płci, gdyż oczywiście, zawsze mogą istnieć wyjątki.

Czy zamieszczony tu wpis jest dla Ciebie intrygujący? Chcesz poznać sporo wiadomości na zbliżony temat? Więc idź tu make up ślubny i czytaj następny wpis.

To z odmiennej strony interesujące, iż możemy tak eksperymentować, że nie musimy zawsze być tacy pasujący do określonej grupy. Przykłady można sprawdzić na stronie .

To tak naprawdę każdego decyzja i to od konkretnej osoby jest zależne, czy chce eksperymentować, czy woli po prostu, jak jest. Na tym istotnie to polega, chociaż wielu myśli, że jak jednej osoby coś się zamarzy, przykładowo jakiejś kobiecie, żeby mieć tatuaż jak mężczyzna, to nagle wszystkie kobiety będą takie też mieć pragnęły. To oczywiście błędne myślenie i tak samo, jak z pozostałymi elementami układanki jesteśmy w stanie polemizować, to prawda pozostaje prawdą, a mówi nam ona, iż mężczyźni i kobiety to zawsze będą inne gatunki.
admin
admin@artefakt.pl