Pierwszy zarost jest wielkim doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Ale zazwyczaj dzieje się tak, iż po niedługim czasie okazuje się, że golenie, może powodować sporo problemów. Dowiedz się, jak im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
Dziś, aby ogolić zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi albo maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Są także maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się podczas urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają lekki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na gęsty zarost (czytaj więcej o drharris). Wiadomo jest to, że słaby zarost, można zgolić najprostszą maszynką. Kłopot pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy należy posłużyć się lepszym sprzętem. Ponadto przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia.

Zainteresował Cię ten materiał? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://www.uroczysko7stawow.pl/) zawiera podobne informacje do prezentowanych.

Niejednokrotnie kosmetyki, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia czy uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tej przyczyny tak szalenie istotne jest testowanie rozmaitych preparatów. Jeśli jednak, pomimo stosowania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, trzeba obligatoryjnie zarejestrować się do dermatologa. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zazwyczaj szybko mijają. Spory kłopot pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy pojawiają się krostki, które podchodzą ropą.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/spiwory-i-maty/spiwory-i-maty-syntetyczne) na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam dużo niezwykle ciekawych danych.

W takiej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Powinieneś wiedzieć, że krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na jakiś czas. Nasza skóra musi wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie musisz się obawiać. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w przypadku, gdy gojenie się przedłuża trzeba odwiedzić lekarza. Całkiem możliwe jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego względu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której tworzą się duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to niezła sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.

admin
admin@artefakt.pl