Wiosna i lato to pory roku, podczas których co rusz ludzie decydują się na przemiany. Czasem są one cięższe, np. zmiana mieszkania, a nieraz mniejsze. Najchętniej Panie chcące zobaczyć na sobie jakąkolwiek zmianę decydują się na odmienną fryzurę. Krótsze obcięcie lub inny kolor włosów to wielokrotnie wybierane możliwości. Jakich środków używają zawodowcy do piastowania tego typu zabiegów?

Kiedy chodzi o układanie włosów, styliści fryzur używają degażówki, czyli nic innego jak nożyczki ostrzenie nożyczek fryzjerskich z ostrzami w kształcie zębów. Wykorzystywane są we fryzjerstwie do rozrzedzania włosów. Degażówki wykorzystuje się do uśmierzania objętości włosów, cieniowania, strzyżenia punktowego. Potrzebują nie lada wprawy w użyciu, dlatego nie są spotykane u amatorów. Wyróżnia się trzy typy takich nożyczek: jednostronnie ząbkowane (siekacze), obustronnie ząbkowane tudzież jednostronnie ząbkowane o nierównomiernie rozstawionych ząbkach z rozległymi rozstawami. Nasze źródło: .

Zawodowiec powinien po rozciągłości i gęstości włosów umieć ocenić którego wariantu w danym przypadku użyje. O ile chodzi o koloryzację, z reguły aplikuje się Goldwell Colorance – jedną z serii, czyli krem do koloryzacji „ton w ton”. Jest przeznaczony dla ludzi, które potrzebują zmieniać odcień swoich włosów przy jednoczesnej ich ochronie, a nie pragną używać rutynowej farby oksydacyjnej. Ich właściwością jest pozyskanie intensywnego i trwałego efektu kolorystycznego z jednoczesną pielęgnacją i protekcją włosa.

Konsekwencja to subtelne odnowienie barwy na włosach farbowanych czy też rozjaśnianych (nie trzeba oddawać włosów powtórnemu kolorowaniu – starczy pielęgnacyjna koloryzacja). Wykorzystana jest w nich technologia Color Balancing, która zapewnia najłagodniejszy tryb na wyrównanie koloru włosów na całej rozciągłości i końcówkach przy zabiegu barwienia odrostów. Niespotykanym zaletą jest także to, iż farba nie mieści w sobie amoniaku.

Decydując się na przemiany w wyglądzie winniśmy udać się do eksperta, jaki w przypadku włosów przystosuje do sylwetki trafną długość, zetnie je dobrze do kształtu twarzy. Może zastosuje degażówki do cieniowania fryzury, a w przypadku koloryzacji krem goldwell colorance, który będzie dodatkowo pielęgnował włosy tudzież nie zepsuje ich budowy.
admin
admin@artefakt.pl