Ślub to dla wszystkich młodych par bardzo duże wydarzenie, i z reguły będzie go poprzedzał wielomiesięczny okres przygotowań. Tak naprawdę przygotowania należy rozpocząć od zarezerwowania odpowiedniej sali weselnej, w jakiej będzie się chciało zorganizować całą uroczystość. Na salę trzeba czasem sporo czekać, te najpopularniejsze mają rezerwacje zrobione nawet na kilkanaście miesięcy wprzód.

dowiedz się więcej na stronie

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna przez taki okres czasu wiele może się pozmieniać, czasem pary się rozstają i terminy ulegają zwolnieniu, więc przy pewnym szczęściu można wesele zorganizować znacznie szybciej. Jednak standardowym trybem trwa to sporo dłużej, więc trzeba to mieć na uwadze podczas planowania uroczystości. Jeśli weselna sala będzie już wybrana i termin ustalony, to wtedy można się zabrać za następne etapy, czyli ustalenie terminu w kościele, zamówienie orkiestry i fotografa. Trochę wcześniej warto też zaplanować uszycie garnituru i ślubnej sukni, szczególnie na suknię należy przewidzieć pewien okres czasu, żeby krawcowa mogła ją dokładnie według wskazówek przygotować.

W sali weselnej

Autor: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o sam wybór lokalu na ślub, to należy zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. Przede wszystkim sale weselne opolskie powinny być dobrane wielkością do liczby weselników (dowiedz się więcej). O przypadku, że braknie miejsc na sali chyba nie ma co mówić, lecz istotne też jest to, aby sala nie była zbyt duża, bo w takim przypadku trudniej jest zapanować na gościami. Jeżeli na uroczystości ma być sporo przyjezdnych osób, to dobrze żeby w pobliżu znajdował się hotel, w którym będą oni mogli przenocować. Sporo wesel odbywa się właśnie w hotelowych restauracjach, i takie rozwiązanie jest najlepsze, gdy trzeba zapewnić noclegi. Bezwzględnie trzeba także sprawdzić poziom oferowanej kuchni, dobrze jest wcześniej sprawdzić samemu podawane potrawy, ewentualnie dopytać się u kogoś, kto miał w wybranym lokalu okazję uczestniczyć w przyjęciu. W karcie wszystko będzie wyglądać bardzo smacznie, ale w rzeczywistości różnie z tym bywa, a w końcu dobre jedzenie to bardzo ważna sprawa na przyjęciu weselnym.

admin
admin@artefakt.pl