Moda męska zmienia się chyba częściej niż damska. Do tej pory przewodzili mężczyźni metroseksualni. Później przyszła kolej na tzw. drwali. Obecnie coraz więcej słyszy się na temat facetów, którzy inspirują się stylem… menela. Bez względu na to, jaki z tych stylów prezentują jedno jest pewne: wszyscy pielęgnują swój wygląd. Pragną być piękni. Czasy, kiedy jedynym męskim kosmetykiem był dezodorant w sztyfcie dawno już za nami. Czego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce każdego faceta? Przyjrzyjmy się temu dokładniej…

Mężczyzna goli się maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy błyskawicznie się zmieniają. Panowie nie zostają już daleko w tyle za swoimi partnerkami.

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę bardzo ciekawego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Niektórzy nawet żartują, że pod względem ilośći posiadanych kosmetyków, zaczynają je wyprzedzać. Czym są męskie kosmetyki? Raczej: co panowie wkładają do kosmetyczek? Przede wszystkim znajdziemy w nich żyletki derby. To podstawa. Poza tym męskie kosmetyki, a więc przybory do golenia: piankę do golenia, krem po goleniu, a także krem do twarzy oraz do ciała, dezodorant, a nawet piękne perfumy. Mężczyźni coraz częściej pamiętają o tym, by mieć zadbane dłonie i stopy. Zdają sobie sprawę z tego, że nieczyste obgryzione paznokcie są po prostu odrażające. Analogicznie jest ze stopami. Nieprzyjemny zapach nie jest powodem do dumy. Męskie kosmetyki to w chwili obecnej coś więcej niż żyletki astra oraz przybory do golenia. Choć są one podstawą, to mężczyźni pragną o wiele porządniej dbać o siebie.

W jaki sposób nie przesadzić z kosmetykami? Mężczyźni mają skłonności do przesadzania. Najpopularniejszym błędem jest używanie za dużej ilości perfum. Chyba każdy z nas zna kogoś, za kim zapach ciągnie się bardzo długo. Często nieprzyjemny aromat aż zatyka. Perfum należy używać w niewielkich ilościach. Chyba, iż pragniemy zostać chodzącą perfumerią.

Dezodorant

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim wykroczeniem jest stosowanie dezodorantu na ubranie. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że ten kosmetyk stosuje się bezpośrednio na ciało. Nie zapominajmy o tym, iż ogromne ilości dezodorantu nie pomogą, jeśli systematycznie nie kąpiemy się. Prawda, że mało skomplikowane? Męskie kosmetyki są dostępne w każdym sklepie. Dopasujmy je odpowiednio do naszego typu twarzy. I nie popadajmy w przesadę. Jak głosi stare powiedzenie: „Mydło i woda, najlepsza uroda”. Mężczyźni powoli uczą się, jak dobrze dbać o siebie. To dobrze, ale ich skłonność do przesady sprawia, iż jeszcze długa droga przed nimi. Jeżeli mają problem z odpowiednim doborem kosmetyków, czy przyborów do golenia, w każdej chwili mogą poradzić się koleżanek. W końcu ten kto pyta, nie błądzi.
admin
admin@artefakt.pl