Wyruszając na południe możemy wejść w relację z regionalną kulturą. Okolice Zakopane słyną z wielu rzeczy, jakie można spotkać jedynie w tamtych rejonach. Niestety, wiele z nich ma także swoje kiepskie falsyfikaty na terenie Polski.

Jedną z tego typu rzeczy jest wypas owiec. W kilku częściach południowej Polski jesteśmy w stanie spotkać się z pasterzami, którzy troszczą się o swój inwentarz wyprowadzając go na hale. Toteż na tamtych rejonach jednym z biznesów, które często się otwierają jest skup wełny owczej – dodatkowe informacje. Dla wielu osób jest to doskonały sposób na zarobek. Hodowcy dzięki temu nie muszą martwić się rynkiem sprzedaży dla wyprodukowanego dobra, a Ci, którzy produkują ocieplacze wełniane i inne podobne towary naturalne mają pewny przez cały rok dostęp do materiałów produkcyjnych. Wiele osób na terenach turystycznych utrzymuje się właśnie ze sprzedaży takich wyrobów w terminach około turystycznych. Rzecz jasna, produkty owe jesteśmy w stanie nabyć w całej Polsce. Nie zapominajmy jednak, że jedynie w okolicy, w której hoduje się owce, jesteśmy w stanie kupić oryginalne ocieplacze wełniane kliknij aby zobaczyć źródło czy kierpce.
ekologia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jest także inny produkt, który znany jest globalnie, a swoje pochodzenie ma na południu kraju. Analogicznie jak wiele razy natrafimy na skup wełny owczej, tak częste są miejsca, gdzie produkuje się oscypki, a inaczej tradycyjny ser z mleka owczego. Jest on frykasem w Polsce, głównie przysmażony, a dla bardziej ciekawskich podniebień również połączony z sosem żurawinowym.

Jest to bardzo popularna przystawka głównie w karczmach a’la góralskie. Ser taki można także dostać w innych rejonach kraju, jednak pamiętajmy, iż często musiał on przejechać długą trasę, a nie za każdym razem bywa przechowywany w wymaganych warunkach.
admin
admin@artefakt.pl