Każdy z miłośników wypraw w góry powinien pamiętać o tym, jak ważny jest odpowiedni ubiór na szklaku. Dotyczy to tak samo amatorów, którzy od czasu do czasu chodzą górskimi trasami, jak też kompletnych zapaleńców, jacy często wyjeżdżają w góry oddając się całodniowemu trekkingowi. Co powinno charakteryzować strój takiej osoby? Podstawą są na pewno dobre buty. Nie ma co do tego wątpliwości, iż bez odpowiedniego obuwia, trekking może okazać się dość nieprzyjemny. Ważne, aby buty były wygodne, dobrze dopasowane, nieprzemakalne.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne by nie doprowadzić do powstania otarć na stopach, które będziemy później musieli leczyć kilka dni. Jak często wybieramy się w góry latem, wiosną albo jesienią to wystarczą półbuty podejściowe. Już odeszły do przeszłości czasy, gdy to w góry zawsze zakładało się buty za kostkę. Jeśli nie wędrujemy z ciężkim plecakiem po trudnym terenie, to takie buty na pewno wystarczą. Do tego są wygodne i nie są tak sztywne, przez co podejścia pod strome stoki są na pewno bardziej komfortowe. Następna rzecz to kurtka. Tu prócz nieprzemakalności istotna jest także odporność przed wiatrem. Kurtki softshell będą często dobrym wyborem. To odzież wierzchnia, jaka chroni przede wszystkim przed wiatrem, a przy okazji również dobrze oddycha. To duży plus, gdyż w przypadku cięższych i całkiem nieprzemakalnych kurtek taka oddychalność jest o wiele gorsza. Istotne jest także to, że pomimo tego, iż kurtka ta nie jest nieprzemakalna, to na początku przez dłuższy czas wystarczająca jest pierwotna warstewka impregnacji. Oprócz tego kurtka ta jest dość ciepła. Podczas gorszej pogody z pewnością dobre będą kurtki wojskowe – . Odzież ta, charakteryzuje się tym, iż jest niesamowicie wytrzymała, ponieważ ma posłużyć jako specjalistyczne okrycie wierzchnie w ciężkich warunkach.

Kurtki takie są w związku z tym przeznaczone, zależnie od modelu na inne pory roku oraz powinny zapewniać bardzo dobrą ochronę przed złymi warunkami pogodowymi. Wszystkie wojskowe kurtki chronią świetnie przed wiatrem, wilgocią i zimnem, czyli tym, co najmocniej dokucza w górach, gdy aura za oknem nie jest najlepsza.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu na witrynę (http://suknie-slubne.warszawa.pl/kolekcje-slubne/), która zawiera wciągające informacje na ten temat – będą one na pewno warte zainteresowania.

Oprócz kurtki i dobrego obuwia jest na pewno mnóstwo innych przydatnych gadżetów i odzieży, które ułatwiają wędrówki po górach i zapewniają lepszy komfort – polecany serwis. Natomiast to już zależy od stanu naszego portfela. Na takie rzeczy można przeznaczyć naprawdę sporo pieniędzy, lecz to już zależy od nas.

admin
admin@artefakt.pl