Jeżeli chcesz sprawdzić, czy masz żyłkę do inwestowania swoich funduszy, możesz spróbować swoich sił w FIO. Jest to dosyć pewny sposób, jednak zależnie od rodzaju danego budżetu należy liczyć się z utratą zainwestowanej sumy.
Istnieją 4 różne rodzaje funduszy: finansowy, obligacji oraz hybrydowy czy na koniec akcji.

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Charakteryzują się one zróżnicowaną stopą ryzyka, jednak przykładowo fundusze pieniężne są stosunkowo bezpieczne.

Jeżeli myślisz, że nie ma w sieci interesujących informacji, to przejrzyj treści, gdyż można by w nich przeczytać przyciągające uwagę dane na interesujący Cię temat.

Niestety przynoszą też dosyć małą stopę zysku. Można by to rozpoznać przeglądając notowania różnych funduszy.

Absorbuje Cię tematyka omawiana w tym tekście? Zobacz poza tym także inne podobne posty – po prostu wejdź tutaj adwokat prawo karne wrocław.

Obejmują one okres nawet kilku poprzednich lat. Te obligacji proponują analogiczne bezpieczeństwo jak zwyczajne lokaty. Trochę bardziej niebezpieczne są pozostałe dwa rodzaje, zatem inwestując w nie trzeba mieć większe doświadczenie oraz trzeba być w większym stopniu dynamicznym inwestorem. W przypadku funduszy inwestycyjnych żaden przychód nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeśli wybierzemy fundusze akcji. Te jednak mają największe odsetki (nawet rzędu kilkudziesięciu procent), zatem pokusa do pogłębienia wiedzy z ekonomii jest bardzo znaczna. Dodatkową zaletą FIO może być to, że istnieje możliwość zakupu jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego konta bankowego.

ewidencja

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W podobny, przy czym trochę bardziej skomplikowany sposób można by lokować środki także na GPW. Tu jednak obligatoryjna jest obszerna wiedza ekonomiczna. Z drugiej strony tu także są notowania, które tyczą się poszczególnych firm. Giełda w stolicy jest czynna od godziny 9 do 17.

W praktyce jednak istnieje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz kilka minut po ich zakończeniu na tzw. dogrywkę. Maksymalna aktywność inwestorów ma miejsce w ciągu pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich koniec.
admin
admin@artefakt.pl