Chcesz być wyjątkowa, pragniesz ubierać się tak jak ci pasuje, ale znane sklepy oferują jedynie skrojone dla potrzeb większości ubrania? Boisz się wyglądać jak cały tłum, nie chcesz być jak osoba z gazetki promocyjnej. Zdajesz sobie sprawę, czego powinnaś oczekiwać, gdy wybierzesz się do popularnego sklepu z odzieżą, a co jak chcesz odnaleźć swój styl?

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem są lumpeksy, czyli sklepy z odzieżą używaną. Chociaż od zawsze było ich w Polsce sporo, to w ostatnich latach nastała prawdziwa moda na ten rodzaj

Kolorowy sweter

Autor: mike krzeszak
Źródło: http://www.flickr.com

odzieży. Przyczyn jest kilka. Najważniejszy z nich – a jakże! – czynnik ekonomiczny. Ubrania w lumpeksie są naprawdę niedrogie, stać na nie każdą osobę, nawet człowieka z niezbyt dużymi dochodami.

Dlatego też, kiedy zapowiadany jest dowóz towaru to przed lumpeksem tłoczą się długie kolejki osób, którzy pragną znaleźć coś stosownego dla siebie. Co ważne, iż, w takim sklepie zakupić wszystko: od majtek i skarpetek (choć nie w każdym lumpeksie znajdziesz bieliznę) po kurtki na zimę. Znajdziesz spodnie, eleganckie swetry damskie czy swetry proste damskie (wizytowe swetry damskie), rozpinane koszule, swetry rozpinane damskie czy swetry wiązane damskie i tak dalej i tym podobne (kobiece swetry wiązane).

Kolejki, jakie powstają przed lumpeksami nie wynikają jednakowoż nie jedynie z

Manekin na wystawie sklepu odzieżowego

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

czynnika ekonomicznego. Wiele osób chodzi tam, ażeby właśnie odnaleźć jakieś niecodzienne, unikatowe ciuchy. Najczęściej chodzą tam młode kobiety, które dość mają masówki, nie chcą ciuchów, które obserwują wszędzie, chcą czegoś nowego i unikalnego.

Często w związku z tym należy zjawiać się w lumpeksie bardzo szybko, zaraz po nowym dowozie, ponieważ jeśli zawitamy w późniejszym terminie możemy być przekonani, że zostaną nam gorsze partie towaru.

Chociaż jest coraz więcej tego typu punktów to jednak stali bywalcy wiedzą, w jakim terminie najlepiej się udać, ponieważ tam istotnie czekają najwspanialsze partie odzieży. Jak coś się zapowiada to idzie fama po mieście i później już od samego rana czekają kobiety, stare i młodsze, na to, co zostanie im zaprezentowane.

Wydaje się, że moda na lumpeksy nigdy nie zniknie, gdyż pomijając czynnik ekonomiczny bardziej od wszystkiego liczy się unikalność. Gdzie, jak nie w lumpeksie wynajdziesz coś starego, ale niezwykłego, gdzie, jak nie tam odkryjesz ciuch, który oczaruje znajomych?

admin
admin@artefakt.pl