Lato to specyficzny czas, wymagający odpowiedniego stroju. W polskich warunkach zazwyczaj czas ten potrafi być niezwykle gorący, z temperaturą powyżej 30 stopni. Równocześnie lata w Polsce bywają także deszczowe i mokre, mimo że to zdarza się znacznie rzadziej niż upalna pogoda. Z tego powodu do lata trzeba się dobrze przygotować.

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to wielkie znaczenie dla stroju. W trakcie upałów należy bowiem nosić ubrania lekkie i przewiewne. W przeciwnym razie skóra nie ma możliwości oddychania, a ciało bardzo obficie się poci, co prowadzi niekiedy do nieprzyjemnych otarć skóry. W okresie letnim korzystne jest noszenie zarówno krótkich spodni i spódnic, jak i dłuższych, ale przewiewnych elementów. Kłopoty sprawiają w tym okresie okoliczności zawodowe czy biznesowe, wymagające oficjalnego ubioru. W części biur dopuszcza się przykładowo zakładanie koszul z krótkim rękawem przez mężczyzn. Podobnie sprawa wygląda z obuwiem letnim, które również musi być dopasowane do panujących warunków.

Buty dla mężczyzn

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Mężczyźni obecnie coraz chętniej sięgają po rozwiązania pod względem obuwia, które kiedyś były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla panów niezwykle korzystną opcją, obecnie nikogo już nie dziwią nawet japonki dla mężczyzn. W odkrytym obuwiu podczas upału skóra jest w stanie oddychać, co jest potrzebne zwłaszcza z racji tego, że męskie stopy często mają większą tendencję do nadmiernego wydzielania potu niż damskie. Mimo to cały czas duża liczba mężczyzn w okresie letnim woli nosić buty sportowe takie jak popularne adidasy.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (http://lamalama.pl/) tutaj, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Czasami powoduje to odparzenia stóp (zobacz).

Buty damskie

Obuwie damskie stanowi temat w zasadzie niewyczerpany, w tej sprawie cały czas coś ulega zmianie, do głosu dochodzą nowe trendy. Jeżeli chodzi o upalny okres letni, większa częśc kobiet wybiera wówczas sandały, niekiedy bardzo odkryte.

Taka ta witryna (http://ed.torun.pl/gadzety-reklamowe/) z pewnością Cię zaintryguje, gdyż jest w niej przedstawione naprawdę dużo podobnych wiadomości na ten w tym miejscu temat.

Jeżeli chodzi o elegancję w lecie, jest także spory wybór kobiecych sandałów na obcasie, wyższym lub niższym. Ponadto w ostatnim czasie spośród obuwia letniego kobiety chętnie sięgają po baleriny z uwagi na to, że są wygodne i można je dopasować do wielu stylizacji. Ponadto wiele kobiet sięga również po sandały o bardziej sportowym kroju (link).

admin
admin@artefakt.pl