Dobrze przystrzyżony zarost może być niezwykle męski jak również atrakcyjny. Coraz częściej panowie decydują się na efektowną brodę, często w towarzystwie wąsów, które sprawiają, że wyglądają dostojniej a także niezwykle męsko. Ta część naszego ciała czasami wymaga specjalnych produktów do pielęgnacji.

golenie maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowanym sposobem na pozbywanie się zarostu jest maszynka jednorazowa. Takie rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdzi się, gdy mamy dłuższą brodę czy też potrzebujemy dokładnego golenia. Świetnym rozwiązaniem dla panów posiadających brodę może być golarka z trymerem, dzięki której przyciąć w odpowiedni sposób zarost, gdy zajdzie taka potrzeba. Niezwykle przydatne będą też ostre nożyczki, którymi przytniemy niepożądane kosmyki. Jeżeli nasz zarost częściowo wymaga zupełnego wygolenia warto nabyć pędzel do golenia Zestaw (zobacz tu), którego elementami są pędzel jak również (sprawdź) krem do golenia mogą sprawić, że nawet najtwardszy zarost nie sprawi nam problemu. Warto zainwestować w pędzel z dobrego włosia przykładowo pędzel Badger, by nie podrażnić skóry.

Przed zdecydowaniem się na zapuszczenie brody trzeba dobrać ją do kształtu własnej twarzy. Nie każdy może dobrze wyglądać przykładowo z kilkudniowym zarostem lub kozią bródką. O brodę, tak samo jak o włosy na głowie trzeba zadbać, używając specjalnych kosmetyków. Kosmetyki do brody to na przykład woski a także olejki czy też balsamy . Woskiem możemy nadać wymarzony kształt, przykładowo naszym wąsom, aby były delikatnie podkręconeoraz zachowały swój kształt przez długi czas. Olejki jak również balsamy posłużą do delikatnego nabłyszczenia włosów, by wyglądały jeszcze lepiej. Szukając takich produktów do pielęgnacji brody powinniśmy wybierać firmy, które specjalizują się przede wszystkim w kosmetykach dla panów.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Piękna jak również męska broda oczaruje tak samo mężczyzn jak również kobiety. Dobrze jest jednak odpowiednio dopasować ją do kształtu twarzy jak również dbać o nią, żeby zachowywała zadany kształt. Dzięki dobrej pielęgnacji możemy cieszyć się idealnym a także niezwykle eleganckim wyglądem w każdym momencie, właśnie za zasługą brody.
admin
admin@artefakt.pl