Pod tajemniczym pojęciem sutasz skrywa się specjalna metoda, która swą nazwę zaczerpnęła od jednego z elementów o takiej samej nazwie. Sutasz to pleciona linka, której szerokość nie przekracza nawet centymetra. Kiedyś była ona wykonywana głównie z jedwabiu oraz wełny. Dziś materiały te zamieniono na tworzywa sztuczne. Na ogół stosuje się wiskozę. Mimo tego, iż o sutaszu niewiele osób słyszało, należy podkreślić, że jest to technika, która była już w starożytnych Chinach.

Biżuteria Diva - bransolety

Autor: Diva
Źródło: Diva

Dziś technika ta zaczyna powracać na salony, głównie widoczna jest w modzie nowoczesnej. Sam sutasz możemy spotkać w kilkudziesięciu kolorach. Nie ma kłopotu z jego zakupieniem, ponieważ jest on dostępny niemal w każdej pasmanterii. Trzeba jednak przyznać, że tam gama kolorów do wyboru jest zdecydowanie mniejsza. Jeżeli poszukujemy czegoś bardziej wyjątkowego musimy szukać atrakcyjnej oferty w sklepach on-line. W tym miejscu niestety pojawia się mały problemem, bowiem zdjęcia kolorów nie zawsze oddają kolor w stu procentach, co doprowadza do tego, że towar często nie spełnia naszych potrzeb. Dlatego też nim zdecydujemy się na konkretny sklep, należy wcześniej poznać opinię na temat jego oferty. Dla przykładu tutaj: strona www.

Sutasz z racji tego, że jest haftem unikalnym gwarantuje ogromne możliwości. Biżuteria sutasz wyróżnia się wyjątkowością, która jest bardzo ceniona przez wszystkie kobiety. Sutasz pozwala na zrobienie b(szczegółyo tym> kliknij, zobacz, sprawdź)którarii, która będzie dawała subtelne kształty zarówno w formie jak również w samej kolorystyce. Biżuteria robiona tego typu metodą jest niezmiernie czasochłonna, ponieważ jest tworzona manualnie, gwarantuje to komfort tego, że nie sposób znaleźć kolczyki czy naszyjnik o tym samym wzorze. Biżuteria ta, ażeby zostać jeszcze dodatkowo wzmocniona, poddana jest specjalnemu procesowi impregnowania. Stąd też jest znacznie lepiej chroniona przed zabrudzeniami. Często możemy zauważyć, że biżuteria z sutaszu ma także elementy ze srebra. Taka jak tutaj: polecam.

Każda kobieta, która pragnie posiadać w swej kolekcji biżuterie, która będzie ją wyróżniała spośród tłumu, powinna poważnie zastanowić się nad tym, ażeby zamówić biżuterię wykonaną sutaszem. Choć trzeba będzie na nią trochę zaczekać, będzie to zakup, który na pewno będzie dobrą lokatą. która > Fotograf Angelka

Łukasz Jaworski