Biżuteria od stanowiła element ozdoby, wzbudzający westchnienia kobiet niezależnie od wieku i stanu posiadania. Dziś nadal może stanowić ciekawy dodatek, wykańczający kreację i zadający szyku właścicielce.

Przez poprzednie lata zmieniały się wzory i moda, niektóre z materiałów pojawiały się w wyrobach biżuteryjnych i zostawały na stałe, inne były tylko jednorocznym krzykiem mody i w szybkim tempie odchodziły w niepamięć. W zależności od mody, biżuteria przyjmowała formę niewielkich klejnocików, lub też rzucała się w oczy w postaci krzykliwych, dużych i niekreślonych wzorów. Tak naprawdę parę przez lata nie zmieniło się specjalnie. Przede wszystkim metale typu złoto czy srebro cały czas są modne i znajdują nabywców niezależnie od mody. Ma to związek również z faktem, że te metale, tak samo jak kamienie szlachetne, stanowią rodzaj inwestycji, bowiem trzymają swoją wartość. Przykładowo kolczyki srebrne (cała oferta) albo złote, które znudziły się właścicielce, można przekazać złotnikowi, a ten przetopi cenny kruszec w inną wspaniałą

Przez lata zasadą było to, że biżuterię wytwarzają najlepsi specjaliści, to znaczy właśnie złotnicy i jubilerzy. Ich kunszt znany był w okolicy a wyroby cieszyły się dużą renomą, mimo niekiedy zaporowej ceny. Ich zaletą było to, że jako ręczny wyrób, były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. W czasach taśmowej produkcji, do sklepów zaczęły trafiać wyroby mało ciekawe, nastawione na mało zamożnego i mało wymagającego klienta. ozdobę.

dowiedz się więcej

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowe bransoletki srebrne czy pierścionki z tombaku mogło nosić nawet kilkaset kobiet. Tego typu unifikacja prowadziła również do obniżenia jakości biżuteryjnych wyrobów. Na szczęście rynek zaczął szybko weryfikować te nieciekawe trendy i od wielu już lat górę bierze indywidualność przedmiotów i niepowtarzalność wyrobów. Dużą różnicą będzie jednak to, że dzisiaj za wytwarzanie biżuterii zaczynają się brać osoby nie które nie mają zupełnie doświadczenia w zawodzie złotnika.

Dobrze jest, jeżeli będą przynajmniej posiadać odpowiedni zmysł estetyczny. Wtedy robione domowymi metodami drobiazgi z drucików, koralików, sutaszu czy modeliny mogą mieć szansę żeby zaistnieć w świecie biżuterii.
admin
admin@artefakt.pl