Adidas pojawił się w Republice Weimarskiej w latach 20. zeszłego wieku, jako pomysł braci Dasslerów. Adidas jest jednym z najpopularniejszych producentów obuwia na Ziemi. Mało kto jednak orientuje się, że w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym ósmym z przedsiębiorstwa wyodrębniła się marka Puma– obecnie najznamienitszy konkurent na rynku ubrań dla sportu. Zdarzyło się tak, ponieważ bracia-założyciele postanowili zakończyć kooperację.

pewex buty

Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Co warte odnotowania, pierwszym kontrahentem przedsiębiorstwa było wojsko – wyroby Adidas nosili żołnierze. Potem braciom udało się dostać zlecenie na wytwarzanie butów na Olimpiadę w Berlinie i od tego czasu Adidas skupia się na wytwarzaniu butów sportowych. Współcześnie oprócz butów w sprzedaży można spotkać też m.in. skarpety oraz bluzki damskie. Znaczącym faktem, który stanowi dowód gospodarczej potęgi Adidsasa, jest wykupienie słynnej firmy Reebok, dokonane w 2006 roku. Oferty dla zainteresowanych: marka adidas.

Podczas kilku dekad działania Adidas zaskarbił sobie wielką popularność wśród ludzi na całej kuli ziemskiej. Obecnie sponsoruje wAdidas – przejdź po tym linku -enomowanych klubów futbolowych oraz produkuje ubrania dla mnóstwa dyscyplin. Każdy chociaż raz miał w ręku takie produkty, jak spodnie męskie marki Adidas bądź piłki tej marki. Co zastanawiające, marka Adidas stała się synonimem pewnego gatunku obuwia. Obecnie adidasami zwie się buty sportowe – nieważne, od jakiej firmy pochodzą. Jest to najznamienitszy znak gigantycznego sukcesu, jaki odniosła ta marka w branży obuwniczej.

Jedno należy przyznać – jeśli pragniesz nabyć akcesoria sportowe, które będą funkcjonalne przez wiele lat, wybierz Adidas, najbardziej chyba renomowaną markę obuwniczą globu. W wielu przybytkach ze sprzętem do sportu możesz znaleźć artykuły tej firmy – w tym sprzęty do praktycznie każdej dziedziny sportowej. Nieważne, co ćwiczysz – obuwie oraz sprzęt Adidas będą najlepszym nabytkiem.

admin
admin@artefakt.pl