Co to jest szafir? – konieczne informacje

Szafir to odmiana korundu, a więc najtwardszego oraz występującego naturalnie kamienia (pod względem swej twardości plasuje się na drugim miejscu, zaraz po diamencie). Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego “sappheiros”, co oznacza niebieski kolor. Szafir zazwyczaj spotyka się właśnie w niebieskiej barwie, jednak można go także odnaleźć w innej tonacji kolorystycznej (m.in.: białej, jasnoróżowej, fioletowej, purpurowej, szarej, zielonej, brunatnej bądź czarnej), co zawdzięcza występowaniu takich pierwiastków takich jak: tytan, wanad, magnez, chrom czy też żelazo.

Biżuteria – oryginalne ozdoby

Biżuteria wykorzystywana jest od najdawniejszych czasów. Ozdoby takie najczęściej kojarzą się z paniami, lecz nie tylko kobiety ich używają. Biżuteria służy dopełnieniu urody, jest też uzupełnieniem ubrania. U ludów pierwotnych rodzaj używanych dodatków może być także symbolem pozycji w społeczności. Najcenniejsze są elementy biżuterii z drogocennych tworzyw jak na przykład złoto i srebro.

Wybieramy jesienne tonacje”jesienną kolorystykę

Ludzie, którzy interesują się modą, już pewnie są w stanie powiedzieć, jakich można spodziewać się trendów tej jesieni. Inni, co nie mają pojęcia na razie, jak nastawić się do tej pory roku, właśnie teraz powinni zająć się tym problemem, gdyż kiedy jeszcze moda się nie narodziła, mogą uszykować dla siebie komplet ciuchów nieco taniej, a jesienią pokazać się z jednakową godnością i stylem, jak wszyscy inni, co próbują kroczyć zgodnie z nurtami.