Skarpety będą ważnym elementem twego stroju, dopilnuj, by wyróżniały się wspaniałą jakością

Skarpety stanowią uzupełnienie ubioru, zarówno tego zakładanego na co dzień, jak i bardziej odświętnego. Bywają wykorzystywane w równym stopniu przez panie oraz panów w każdym wieku. Jednakże o ile panie posiadają przyjemną alternatywę w charakterze pończoch czy podkolanówek, mężczyźni zostają skazani na skarpety męskie. Warto dołożyć starań, żeby ten pozornie nieznaczący fragment garderoby wyróżniał się doskonałymi cechami i zapewniał wysoki komfort noszenia.

Typ skarpet ma duże znaczenie dla skóry

bawełniane skarpetki
Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Choć może się wydawać, że typ skarpet jest zupełnie nieznaczącym szczegółem, jest zupełnie odmiennie. dzianiny (zobacz https://fashioncolors.pl/150-tkanina-bawelniana-aksamit) oraz metoda wykonania skarpetek ma kluczowe znaczenie dla trwałości elementu, jak również dla komfortu użytkowania i zdrowia stóp. Męskie skarpety wykonane z tkanin zawierających sztuczne domieszki zazwyczaj nie wentylują powietrza, dzięki czemu nogi pocą się oraz wydzielają przykry zapach. Brak dopływu powietrza może doprowadzić też do zapaleń oraz chorób skórnych w okolicy stóp i paznokci.

Do eleganckiego stroju konieczne stają się ładne skarpety garniturowe

Poza materiałem, z jakiego wyprodukowane zostały skarpetki, warto zwrócić uwagę również na ich kolor oraz projekt. Do dresu i dżinsów pasują skarpety o kroju sportowym, do niskich butów sportowych idealnie pasują krótkie skarpetki, czyli tak zwane stopki. Jeśli planuje się wystąpić w garniturze, czy to na arenie zawodowej czy przy okoliczności istotnej uroczystości, warto nabyć gustowne skarpety garniturowe, najlepiej w ciemnej tonacji. Prezentują się one szykownie i są dyskretne.

Skarpetki nie tylko z bawełny

skarpetki
Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się sądzić, że najzdrowszą alternatywą bywają skarpety wykonane z bawełny, niemniej okazuje się, że jest równie dobra opcja. Coraz znaczniejszą renomą odznaczają się skarpety bambusowe. Wytwarzane są one z włókien bambusowych, są naturalne i ekologiczne. Według projektantów doskonale wentylują powietrze oraz pomagają skórze swobodnie oddychać. Również ich cena nie jest wygórowana oraz zachęca do zakupu