Moda jest dla wszystkich – jakie możliwości będą mieć obecnie osoby, jakim natura nie pożałowała kilogramów.

Przyglądając się modelkom na wybiegach przeciętna pani może dostać kompleksów. Wysokie, niesamowicie szczupłe dziewczyny prezentują coraz to nowe kreacje, jakie zwisają na nich jak na wieszaku. A tak naprawdę rozmiary, jakie one pokazują założyć może jakaś część nastolatek, i kilka razy mniej kobiet dorosłych, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Lecz kult szczupłej sylwetki bez przerwy jest wzmacniany, choć na szczęście pewni projektanci zaczęli zauważać, że duża część pań nigdy nie wyglądała, a tym bardziej nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na wybranych pokazach zaczęły się pojawiać modelki ze zwyczajnymi, w odpowiednich miejscach zaokrąglonymi sylwetkami. Także w reklamach odzieży i kosmetyków zaczynają występować bardziej naturalne kobiety, zupełnie inne niż szczupłe modelki o idealnych kształtach. Co więcej, całkiem niedawno zaczęto łamać pewne tabu i na dywanach wybiegów zaczęły się pojawiać modelki mające rozmiar XXL, co było głośnym wydarzeniem w światku moda.
na sportowo
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to jest z dużą ilością rzeczy, jak pojawi się zapotrzebowanie to prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto zacznie reagować. A że osób puszystych jest coraz więcej, i odzież XXL wygodnie zaczyna pojawiać się w coraz większej liczbie miejsc, to dziwić się nie ma co, że w końcu ktoś postanowił zrobić taki pokaz mody. Rzecz jasna modelkami, tu już nie było żadnych niedomówień, zostały kobiety o odpowiednich kształtach. Osoby, jakim natura nie pożałowała kilogramów cały czas mają kłopoty z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie odpowiednie, lecz poza tym choć trochę będą modne.

Tego typu pokazy mody mają za cel uświadomić i kreatorom i sprzedawcom, że osoby bardziej puszyste to dość liczna grupa konsumentów, także pragnąca odpowiednich kreacji dla siebie. W ostatnich latach w wielu sklepach zaczęły się pojawiać działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają także nowe, w których odzież dla puszystych wygodnie to podstawowy towar. Dzięki temu osoby z nadwagą mogą znaleźć dla siebie coś naprawdę modnego i wyjątkowego.