Jak dobrać portfel dla siebie, a jak dla kogoś? Na jakie rzeczy koniecznie należy zwracać uwagę, aby to był dobry wybór?

Pieniądze to nieodłączny oraz konieczny element naszego funkcjonowania. Mówi się, iż co prawda pieniądze szczęścia nam one nie dadzą, jednak nikt nie ma wątpliwości, iż znacząco ułatwiają życie. O tym, iż pieniądze nie są ważne mogą mawiać bardziej ci, co mają bogactwa, większość ludzi jednak musi uważać jak wydaje każdy grosz. Warto każdą złotówkę cenić oraz trzymać ją w bezpiecznym miejscu, to znaczy w dobrej jakości portfelu. To na pewno świetny pomysł na prezent dla każdego, ponieważ ciężko sobie bez niego radzić. Jak w związku z tym wybrać dobry portfel?

portfel z pieniędzmi
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach możemy zakupić różnego rodzaju portfele, które wpasowują się w różne gusta, tak więc są portfele damskie, męskie, przykładowo portfele męskie skórzane (warto zainwestować w ten materiał) oraz uniwersalne. Jak kupujemy portfel powinniśmy zwracać uwagę na sporo kwestii. Przede wszystkim, z czego jest on zrobiony, jaki to typ, jaki posiada kształt i jaki jest duży, ile kosztuje oraz jaki ma typ zapięcia, kolor i wzór. Kupując portfel skórzany, powinniśmy sprawdzić jakość skóry, z jakiej został zrobiony.

Portfele mogą być zrobione ze skóry naturalnej oraz sztucznej, z surowców syntetycznych jak również naturalnych, ale także z przeróżnych typu tworzyw sztucznych, jak na przykład plastik. Idealne, ale i najdroższe są portfele skórzane, przykładowo portfele pierre cardin (to najwyższa jakość), na pewno natomiast nie każdemu się one spodobają, z uwagi na ich klasyczny design. Dla młodszych ludzi na pewno bardziej atrakcyjne okażą się takie z surowców sztucznych, lub też plastikowe.

Trzeba jednakowoż przyznać, że nie są one zbyt trwałe oraz często trzeba je wymieniać na nowsze. Przy czym, o ile dość prosto kupuje się portfel dla siebie, ponieważ wtedy kierujemy się własnymi gustami, tak kupowanie portfela na podarunek dla kogoś jest niestety skomplikowanym wyczynem. Portfel najlepiej dobierać w tej sytuacji do wieku oraz stylu ubierania się obdarowanej osoby. Jeśli mamy do czynienia z młodą dziewczyną, to opłaca się zakupić jej młodzieżowy, kolorowy portfel, natomiast dla starszej osoby dobrym pomysłem może być skórzany portfel, w eleganckim czarnym kolorze. Warto jest również, podpytać delikatnie, czy może taka osoba nie marzy o jakimś specyficznym modelu, jaki bardzo jej się spodobał.