Czemu wygląd mężczyzny jest ważny? Czy to nie dziedzina kobiet? Co warto przez to rozumieć?

Jak twierdzą psycholodzy społeczni, a szczególnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych – Robert Cialdini, lubimy zwłaszcza tych, którzy są atrakcyjni fizycznie i po prostu budzą nasze zainteresowanie. Robert Cialdini wie co mówi, od lat trudzi się technikami wywierania wpływu społecznego, a jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więc należy wyciągnąć z tej lekcji? Nie, nie decydujmy się na operację plastyczne, jest łatwiejszy sposób – ładnie wyglądać, oznacza, iż gustownie prezentować, czyli pomyślmy o odpowiednim ubraniu.

Czym dobrze by było kierować się przy szukaniu akcesoriów do stroju wyjściowego?

Nie ulega wątpliwościom, że większość osób zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę pełni jest wygląd zewnętrzny, szczególnie w momencie, gdy wymaga od nas tego sytuacja, w jakiej się znajdujemy. Dobrym przykładem może być wystawna kolacja z nowo poznanym partnerem, spotkanie biznesowe, czy też służbowe spotkanie z klientem. Mnóstwo osób ma na uwadze, że odpowiednio skrojony garnitur stanowi jedną z najważniejszych elementów w czasie spotkania, jednak nie chodzi tu wyłącznie o samo ubranie, ale też o z pozoru mało znaczące detale, do jakich można zaliczyć różnorodne dodatki.

Moda męska, czyli akcesoria, za pomocą których mężczyzna pokazuje, że ma klasę

Prawdą jest, że szata zdobi człowieka i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z reguły to panie troszczą się o najmniejsze dodatki i ozdoby, gdyż mają świadomość, że mogą one wpłynąć na ogólny image i podkreślić styl. Niemniej panowie także uwielbiają dodatki, w szczególności gadżety oraz te ozdoby, za pomocą których mogą podkreślić klasę. O jakie dodatki chodzi?